• تهران - جلال آل احمد نبش آرشمهر ساختمان گلزار واحد 500
  • 021-86112619
  • شنبه -چهارشنبه : 8:00-16:00

ایران به جشن روز جهانی شیر پیوست

قریب به بیست سال است که اول ماه ژون میلادی مصادف با 12 خرداد به پیشنهاد سازمان جهانی خاروبار (فائو) و با اعلام سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی شیر جشن گرفته می شود.با وجود اینکه طی دو دهه گذشته کشورهای مختلف این روز را با رویدادها و برنامه های ترویجی مختلف جشن گرفته اند اما متاسفانه در کشورمان تا به حال آنچنان که شایسته است این روز گرامی داشته نشده است. تنها در سال گذشته بیش از 60 کشور در این جشن جهانی شرکت کرده بودند و بیش از  400 برنامه مختلف در اینروز برگزار کرده اند.

این در شرایطی است که ایران یکی از پیشروترین کشورها در برنامه های ترویجی مصرف شیر به عنوان غذایی کامل و متضمن سلامت جامعه بخصوص در شیر مدارس بوده است.


جشن جهانی روز جهانی شیر در سال 2020 در حالی برگزار خواهد شد که ایران برای اولین بار به این مراسم پیوسته است. شیوع ویروس کرونا و فقدان فرصت مناسب برای برگزاری برنامه ها و رویدادهای فیزیکی و حضوری ناشی از اعمال محدودیت های اجتماعی، دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، انستیتو تحقیقات تغذیه ایران و انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران را بر آن داشت تا این روز را با مسابقه ای در فضای مجازی و دعوت از خانواده های ایرانی برای حضور در این جشن، گرامی بدارد.


بر این اساس از کلیه هم میهنان، فعالان فضای مجازی، فعالان سمن های بهداشت و تغذیه، تولیدکنندگان شیر و لبنیات، دامداران و کلیه کسانی که دغدغه کاهش تهدید آمیز سرانه مصرف شیر و لبنیات در خانوارهای ایرانی را دارند دعوت میشود، ضمن ارسال آثار خود اعم از کلیپ، موشن گراف، عکس، نقاشی و... به آدرس مندرج در ذیل همین خبر، محتوای تولیدی خود را در صفحات شخصی با هشتک #شیر و با شعارهای پیشنهادی ذیل و یا هر شعار خلاقانه دیگر منتشر سازند و از دوستان و نزدیکان خود برای حضور در این جشن دعوت به عمل آورند.


#شیر سالم بنوش با کرونا بجنگ

با #شیر از زندگی لذت ببر

زندگی با #شیر آغاز میشودموضوعات پیشنهادی برای خلق آثار:

تصویر، کلیپ، نقاشی توصیه با موضوع  پیشنهاد به مسئولان کشور در رابطه با اهمیت مصرف شیر و محصولات لبنی در تضمین سلامت جامعه

تصویر، کلیپ، نقاشی با موضوع بهترین شعار و جمله در رابطه با اهمیت شیر و محصولات لبنی

تصویر، کلیپ، نقاشی با موضوع مسرف شیر در خانواده

تصویر، کلیپ، نقاشی با موضوع تاثیر شیر بر سلامت (افزایش قد، جلوگیری از پوکی استخوان، بهداشت دندان، انرژی و نیرو، زیبایی وسلامت پوست و...)

تصویر، کلیپ، نقاشی با موضوع شیر و زنان و مادران

تصویر، کلیپ، نقاشی با موضوع کودکان، نوجوانان و جوانان 

تصویر، کلیپ، نقاشی با موضوع شیر مدرسه

تصویر، کلیپ، نقاشی با موضوع ماندگارترین لحظات باشیر


آثار منتخب، جذاب و خلاقانه شما در صفحه ایسنتاگرام به آدرس @justmilk2020  منتشر خواهد شد و جوایزی برای بهترین و پربیننده ترین آثار اهدا خواهد گشت. 


لطفا آثار خود را به شماره تلگرام و واتس اپ: 09368216049 ارسال فرمائید.